Анотация на книгата
Подробности
Ако вече сте прочели първия том на „Запомнете Пловдив“, значи, знаете за какво става дума.
Стари пловдивчани описват градския живот от 30-те до 70-те години. От време на време думата взема и авторът.
Историите са около 212, може и да са повече, зависи как се броят. Повечето от тях не са описани никъде, съществуваха само в спомените на тези, които са ги преживели.
„Запомнете Пловдив“ бе рубрика за спомени в Пловдивската обществена телевизия, от нея останаха над 220 часа записи. Повечето разказвачи вече не са между живите. Ако гледат от небето, сигурно им е густо, че все нещо от техния живот и от техния тогавашен град е останало на книга.
В първия том, който още може да се намери, са събрани истории от центъра на Пловдив – от Джумаята дo Цар-Симеоновата градина.
В тази втора част разходката ни продължава – от Джумаята до Аптека Марица, после през Хаджи Хасан махала до Столипиново, след което минаваме отвъд Марица, за да се върнем към миналото на Кършияка и да разкажем по-подробно за Панаира.
Ако сте живели в тези махали, няма как да не си купите тази книга.
Ако пък сте от Понеделник пазара, Кючука или Мараша, трябва да почакате написването на следващите два тома. Пък може и да потърсите автора, за да му разкажете своите истории.
Биография и факти за автора
Евгений Тодоров е пловдивски журналист, драматург, режисьор, в един момент е бил амбулантен търговец, бакалин, кръчмар и какво ли не. Да не забравим – и един от най-четените блогъри у нас. Неговите блогове имат вече близо 5 милиона посещения.
В първата си книга – „Записки по българския преход“, и в „Тайни писма до Бойко Борисов“ той описа и коментира живота ни през последните 20 години, в „Наръчник на носталгика“ документира бита ни от времето на соца, а в превърналата се в бестселър „Особености на филибелийския характер“ се опита да въвлече читателите в размисъл за онова, което отличава пловдивчанина от всички други.
В новата си книга "Запомнете Пловдив" той запълва една празнина в поредицата, като описва живота и хората в Пловдив от 30-те до 60-те години на миналия век.
Мнения за книгата
СПОДЕЛЕТЕ ВАШЕТО МНЕНИЕ
Само регистрирани потребители могат да добавят мнения. Моля, влезте в системата или направете регистрация.